Zorgelijke signalen tav financiering RESV-plannen en monodisciplinaire mandatering besproken in bestuurlijk overleg
Landelijke partijen hebben de zorgelijke signalen uit de regio met betrekking tot de strakke (budgetplafond)financiering van RESV-plannen én het niet willen financieren van het organiseren van monodisciplinaire mandatering door verzekeraars besproken in bestuurlijk overleg (BO) visie eerstelijnszorg.
Niet met de strekking dat alles gecontracteerd moet worden, maar wél met de strekking dat hierover regionaal tenminste een gesprek moet plaatsvinden. Hierbij mag de verzekeraar kritisch zijn over de doelmatigheid van de kosten, maar de kosten mogen niet voorafgaand aan een gesprek van tafel worden geveegd (mono-financiering). Ook kan de verzekeraar niet eenzijdig zaken opleggen (budgetplafonds). Dat is niet conform de gemaakte afspraken op de bestuurlijke tafel, visie eerstelijnszorg en daaruit voortkomende handreikingen. VWS heeft hierbij nog expliciet gewezen naar de ruimte die hiervoor gegeven wordt in de NZa-beleidsregel en het budgettaire kader.
Partijen realiseren zich dat het in dit eerste contractjaar met elkaar zoeken is en we samen aan het leren zijn, maar het is belangrijk dat de positieve energie in de regio’s behouden blijft. ZN heeft van het BO een duidelijk signaal ontvangen en zal dit mee terug nemen naar haar leden.


Recente reacties