Vakgroep Visuele beperking
Missie
De vakgroep Visuele beperking staat voor een grote bekendheid van ergotherapie voor mensen met een visuele beperking. Onze missie is dat ergotherapeuten een visuele beperking bij de cliënt herkennen en de cliënt en het cliëntsysteem goed kunnen adviseren. Daarnaast zet de vakgroep zich in zodat ergotherapeuten weten wanneer en hoe ze cliënten kunnen doorverwijzen naar een expertise organisatie.
Visie
De vakgroep Visuele beperking maakt de specifieke waarde en zichtbaarheid van ergotherapie voor cliënten met een visuele beperking duidelijk. De vakgroep helpt de ergotherapeut een stevige positie in te nemen in het werkveld door het verspreiden van kennis, het vergroten van expertise ten behoeve van herkenning van een visuele beperking en het begeleiden van de cliënt en zijn/haar systeem.
Wat doen we concreet:
- Kennis vanuit de praktijk bundelen en delen
- De rol van de ergotherapeut profileren bij deze doelgroep; wat kan ergotherapie betekenen voor mensen met een visuele beperking
- Kennis over het effect van ergotherapie bij visuele beperkingen delen door het meeschrijven aan (de herziening van) handreikingen
- Aanspreekpunt zijn voor Ergotherapie Nederland, collega ergotherapeuten en andere betrokkenen
Leden
- Birgit van Iddekinge
- Nathalie Houweling
- Vera Dorst
- Linda van Klink
- Varna Peters
- Martine Kruijne

